Co to w ogóle jest mleko modyfikowane?

Mleko modyfikowane jest po prostu krowim mlekiem, które podczas obróbki odpowiednio zostało zmienione, a więc po prostu zmodyfikowane. Było to zrobione po to, aby składem swoim przypominało jak najbardziej naturalny pokarm. Zmiany, które muszą zajść w modyfikowanym mleku to głównie obniżenie ilości białka. Także zmiana składu białka także jest ważna. Musi także dojść do zwiększenia zawartości laktozy oraz ilości nienasyconych tłuszczów. Co więcej dochodzi do obniżenia ilości potasu, chloru jak i także sodu. Mleko modyfikowane jest także wzbogacone o karnitynę, taurynę, witaminę A, witaminę E, witaminę D, witaminę C, prebiotyki jak i także jod.

Jak można podzielić modyfikowane mleko?

Pierwsze mleko jest mlekiem początkowym. To mleko w nazwie ma cyferkę 1. Jest to modyfikowane mleko, które w szczególny sposób odpowiada wszelakim potrzebom niemowlętom oraz noworodkom, które mają do szóstego miesiąca życia. Kolejne mleko to po prostu mleko następne. Mleko to z kolei jest oznaczone numerem 2. Jest to mleko przeznaczone dla dzieci, które rozpoczęły już swój siódmy miesiąc życia. Znacznie mniej jest zmodyfikowane, ponieważ mamy tu do czynienia ze sprawniej działającym trawiennym układem. Mleko to jest znacznie wzbogacone po to, aby zwiększało energetyczne zapotrzebowanie. Przykładem mleka jest na przykład Bebiko 2. Kolejny rodzaj mleko, to po prostu mleko Junior. Jest ono oznaczone cyferkami kolejno 3,4 jak i także 5. Mleko to podawane jest dzieciom, które ukończyły dwunasty miesiąc życia. Może być stosowane i podawane dzieciom, aż ukończą trzeci rok życia. Oczywiście przy tym musimy zauważyć, że roczne dziecko może jak najbardziej spożywać już krowie mleko.

Gdzie możemy kupić mleko modyfikowane?

Wiele osób ma wątpliwości gdzie powinni zakupić mleko modyfikowane. W zasadzie jest ono dostępne bez recepty, a więc można je kupić w aptece, ale nie tylko. Mleko modyfikowane kupimy w zasadzie także w sklepach. Mamy zatem duży dostęp jak widać do kupna mleka modyfikowanego. Każdy jednak rodzic powinien mieć na uwadze, że nie można wybierać byle jakiego mleka. Nie powinniśmy także się sugerować reklamami. Nie wszystko co jest dobre jest reklamowane. Niestety jest to marketing. Nic więcej. Co jak co, ale powinniśmy porozmawiać z pediatrą i poradzić się jego jakie dokładnie mleko modyfikowane powinniśmy wybrać. Wszystko jest zależne od wieku naszych dzieci. Co ważne, to także fakt, że na mleku modyfikowanym raczej nie powinniśmy oszczędzać. Zdrowie naszych dzieci jest i zawsze będzie numerem jeden.