Bardzo często rodzice muszą sięgnąć po zastępcze mleko. Co jak co, ale nie jest to zbyt miłe przeżycie. Rodzice naprawdę mają wątpliwości i nie mają zielonego pojęcia od czego zacząć. Musimy się dobrze zastanowić jaką modyfikowaną mieszankę zakupić? Na pewno łatwiej nam będzie gdy poznamy wszelkie rodzaje modyfikowanego mleka. Każdy z nas zna chociażby takie mleka jak Bebiko 1, Bebiko 2 czy też jeszcze masę kolejnych rodzajów mleka. Jednak same nazwy nic nam nie mówią. Jedyne co to znamy te nazwy z samych reklam.

Jakie mamy rodzaje modyfikowanego mleka?

Mleko modyfikowane stanowi przede wszystkim pokarm podstawowy dla naszego niemowlęcia. Gdy mamy do czynienia z brakiem mleka naturalnego, to niestety nie mamy większego wyboru. Dobrą informacją jest fakt, że producenci się starają, aby dodatkowo mleka modyfikowane wspomogły odpornościowy układ jak i także układ trawienny naszego dzieciątka. Gdy tworzą kolejne rodzaje rodzaje mleka modyfikowanego, to biorą pod uwagę już pojawiającą się pokarmową nietolerancję, kłopoty u niektórych dzieci z niedojrzałością trawiennego układu, mają alergię czy też zostały urodzone zbyt wcześnie czy też mają celiakię. Wiele rodzajów mleka jest już wzbogaconych w probiotyki jak i także w prebiotyki. Te pierwsze to bakterie, które wspierają dobrze jelitową florę, a te drugie z kolei są złożonymi cukrami, które pobudzają rozwój naszych bakterii. Wszystko to jest możliwe po to, aby upodobnić je najbardziej do mleka matki.

Jakie występują oznaczenia na mlekowych etykietach?

Numerem pierwszym jest oznaczone początkowe mleko. Jest to mleko przeznaczone dla noworodków, które nie mają jeszcze ukończonego szóstego miesiąca życia. Nie jest to kaloryczne mleko. Jest wytwarzane z krowiego mleka oraz także zawiera biało serwatkowe, oleje roślinne, tłuszcz mleczny, składniki mineralne oraz także witaminę D3. Kolejne mleko ma oznaczenie numerem drugim. Jest to mleko określone jako mleko następne. Jest ono przystosowane do potrzeb naszego niemowlęcia w półroczu drugim. Kolejne mleko to mleko o numerze 3. Jest to mleko przeznaczone dla dzieci powyżej pierwszego roku. Do końca trzeciego roku życia nie powinno nadal pić krowiego mleka. Ma dużo sodu i białka. Między innymi właśnie dlatego mieszanki trzy i cztery są przygotowane dla dzieci starszych. Jak widać na załączonym obrazku naprawdę sporo mamy do nauczenia się w tym temacie. Jednak musimy mieć na uwadze, że robimy to wyłącznie z uwagi na dobro naszych dzieciaczków. Co jak co, ale powinniśmy mieć to na uwadze.